Asics Gel Kayano Lite 2 Men's

کتانی رانینگ اسیکس مردانه مدل ژل کایانو لایت ۲

از {{model.count}}
8,100,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
انتخاب سایز:
سایز را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

قدیمی‌ترین سری در بین کفش‌های رانینگ اسیکس که نزدیک به سه دهه به صورت مستمر در بازار جهانی با استقبال مواجه میشود، برای اینکه بتواند سهم بیشتری از طرفداران را به سمت خود جذب کند نسخه لایت را هم طراحی کرده است. کایانو لایت با بهره گیری از خصوصیات مثبت کایانو های معمولی، اما با وزنی سبک‌تر یکی از کفش‌های بسیار مناسب برای افراد پروناتور است. در قسمت نقد و بررسی به طور مفصل اسیکس کایانو لایت ۲ را بررسی کردیم.

فروش و معرفی کفش رانینگ اسیکس مدل ژل کایانو لایت ۲

معمولاً کفش‌های رانینگ پایدار به خاطر وزن بالا درصد زیادی از طرفداران را فراری می‌دادند. اما این بار یکی از معروف‌ترین‌های این دسته در بین تمام مدل‌های کتونی اسیکس باز طراحی شده تا تعریف جدیدی از کفش‌های پایدار ارائه کند. ژل کایانو لایت ۲ با ورود به بازار دنیای جدیدی را در کفش‌های ورزشی خلق کرد. در واقع همه چیزهایی که در مورد سری کایانو اصلی وجود دارد را در خود دارد بدون اینکه چیز اضافه‌ای داشته باشد.

کتانی دویدن اسیکس کایانو لایت ۲ در یک نگاه

نقاط قوت

نقاط ضعف

دوام بسیار زیاد
راحتی مطبوع
زیره با ماندگاری طولانی
جعبه پنجه پهن
پلتفرم عریض
سبک وزن نسبت به یک کفش پایدار
تنفس پذیری ضعیف
از ورژن قبلی سنگین‌تر شده


خرید کفش رانینگ اسیکس مدل Kayano Lite 2 به چه افرادی پیشنهاد می‌شود؟

  • اگر شما یک پروناتور هستید و برای دویدن به حمایت نسبتاً بیشتری از کتانی خود نیاز دارید، این کفش یک گزینه عالی است. 
  • اگر به یک کفش پایدار در عین حال سبک نیاز دارید، این کفش پایدار به دلیل استفاده از مواد سبک‌ و مدرن‌ در ساخت، بیشتر شبیه کفش‌های خنثی به نظر می‌رسد. 
  • اگر شما از طرفداران قدیمی کتونی اسیکس هستید، این کفش احساس آشنایی و در عین حال جدیدی را ارائه می‌کند. 
  • و اما اگر شما از طرفداران سری ژل کایانو هستید، باید حتما این نسخه را امتحان کنید، قطعا از استفاده آن شگفت زده خواهید شد.

خرید کفش رانینگ اسیکس مدل Kayano Lite 2 به چه افرادی پیشنهاد نمی‌شود؟

  • اگر شما به ثبات اضافه ای که این کفش ارائه می دهد نیاز ندارید. اسیکس ژل نیمبوس لایت ۲ را بررسی کنید ، از نظر طراحی بسیار شبیه هم هستند اما نیمبوس لایت ۲ یک کتونی خنثی است. 
  • اگر برای پروناسیون شدید به ثبات بیشتری نیاز دارید. هنوز اسیکس کایانو ۲۸ کمی پایداری بیشتری دارد. 
  • اگر به دنبال یک کتونی روزانه فوق العاده شیک هستید. می‌توانید اسیکس نوابلاست ۲ را بررسی کنید. 

عکسی از کتونی رانینگ اسیکس مدل کایانو لایت 2

نقد و بررسی کتونی اسیکس کایانو لایت ۲

یک نسخه مدرن از یک کلاسیک شناحته شده

جالب است که Asics در حال تجدید نظر در مورد چگونگی ساخت خط Kayano است. این کفش بیشتر شبیه یک کتونی رانینگ خنثی به نظر می رسد، اما دارای کنترل پایداری کافی برای ارائه پشتیبانی مورد نیاز پروناتورها است.

بیشتر کفش‌های پایداری حول طرح‌های سنگین و درهم‌تنه‌ای ساخته می‌شوند که دارای صفحات، ریل‌های راهنما یا پایه‌های داخلی پلاستیکی سفت و سخت هستند. اما آسیکس دوباره بررسی کرد که چگونه یک کفش ثابت بدون هیچ یک از نشانه‌های کفش‌های سنگین بسازد. 

"لایت" در نام فقط به وزن صدق نمی کند، این کفش برای محیط نیز سبک تر است. بیشتر قسمت رویه آن از مواد بازیافتی ساخته شده است. یک امتیاز خوب در دنیای مدرن که در آن ما باید نگران سیاره خود باشیم. 

به نظر می‌رسد این کفش نسبت به کایانو کلاسیک هیجان‌انگیزتر و سرگرم‌کننده‌تر است. همچنین میتوانید برای مشاهده و خرید کتونی رانینگ زنانه در وبسایت رانینگ ایران جست و جو کنید.

متناسب با اندازه و نسبتا پهن است

اسیکس کایانو لایت ۲ با اندازه واقعی مطابقت دارد و زیبا و عریض است. 

فضای زیادی در جعبه پنجه برای پاهای پهن وجود دارد، اینها فوق العاده سازگار هستند.

آسیکس در مورد ضخامت زبان کمی زیاده روی کرد. ضخامت آن ۱۳.۶ میلی متر است، در حالی که زبانه های کفش متوسط فقط ۵.۵ میلی متر ضخامت دارند. این احساس بسیار خوبی دارد، اما اجازه نمی دهد گرما از آن خارج شود و کمی باعث ایجاد حس تنگ بودن می‌شود.

تمامی مدل‌های کتونی رانینگ مردانه را در وبسایت رانینگ ایران ببینید و مقایسه کنید.

کایانو لایت ۲ بسیار راحت است

این کفش روی پاهای شما بسیار راحت است. همه جا بالشتک گذاری شده است. یقه مچ پا بسیار ضخیم است، درست مثل زبانه. 

برای راحتی بیشتر، یک کفی ضخیم 5.6 میلی متری با فوم مموری اورتولیت یا طبی وجود دارد که به کفش احساس جذابی در زیر پا می دهد. کفی های متوسط فقط 4.3 میلی متر ضخامت دارند. 

این کفش به لطف تمام لایه های نرمش از نظر فنی خیلی قابل تنفس نیست، اما یک چیز خوب در مورد رویه این است که وقتی صحبت از قابلیت تنفس به میان می‌آید، آن را در رده بهترین کفش‌های پایدار قرار می‌دهم.  


تصویر اجزای کتونی اسیکس در نقد و بررسی آزمایشگاهی


سواری مشابه کتونی‌های نچرال یا خنثی

جدیدترین نسخه از سری اسیکس کایانو یعنی، Gel Kayano 28، بازخوردهای خوبی در بین منتقدان دریافت کرد. Asics نحوه تثبیت مورد علاقه طرفداران ثابت و قدیمی خود را تغییر داد و این تغییر اتفاقا موفق هم بوده است.

کایانو لایت ۲ سبک‌تر از متوسط کتونی‌های رانینگ

با این حال، کایانو لایت حتی گزینه‌ی بسیار بهتری برای یک کفش پایدار است. بدون پوشش ژل سنگین در پاشنه، بدون پایه پدال پلاستیکی (اگرچه در Kayano 28 برداشته شد)، و حدود ۱۵ گرم سبک تر از کایانو معمولی، (286 گرم در مقابل 302 گرم). 

کایانو لایت ۲ عریض‌تر از متوسط کتونی‌های رانینگ

این کفش پایداری خود را تا حدی از پلت فرم فوق عریض خود می گیرد. با عرض 115.6 میلی متر زیر جلوی پا و 96.1 میلی متر عرض در پاشنه، به طور قابل توجهی از کفش های معمولی (112.8/89.7 میلی متر) پهن تر است.

پشته‌های بلندی دارد که 35.9 میلی‌متر در پاشنه و 24.8 میلی‌متر در جلوی پا هستند که به معنای افت شدید 11.1 میلی‌متری است که من آن را دوست ندارم. این اندازه گیری افت در واقع از v1 افزایش یافته است. به نظر من این کفش با طراحی صاف تر ایده آل تر خواهد بود.

کایانو لایت ۲ منعطف‌تر از متوسط کتونی‌های رانینگ

در مورد انعطاف پذیری، با ۲۷.۴ نیوتون در تست فلکس، در شرایطی متوسط کفش ها یا ۳۷.۵ نیوتون خم می شوند می‌توان گفت کفشی انعطاف پذیر است. اما این خوانش نرم‌تر تقریباً همه زیر انگشتان پا در جلوی پا است. بقیه کفش فوق العاده سفت است و به ماهیت پایدار آن می افزاید و باعث می شود در سفتی پیچشی امتیاز 4 از 5 را کسب کند (5 سفت ترین است).

زیره کایانو لایت ۲ ضخیم‌تر از متوسط کتونی‌های رانینگ

کایانو لایت ۲ دارای ساختار ضخیم‌تری در زیر پا نسبت به Kayano 28 است، 115.6 میلی‌متر در مقابل 113.4 میلی‌متر در قسمت جلویی، و ارتفاع پشته بلندتر، 35.9 میلی‌متر در مقابل 31.8 میلی‌متر در پاشنه فقط برای مقایسه.


مقایسه رویه و زیره اسیکس کایانو لایت ۲

 

کایانو لایت ۲ سفت‌تر از متوسط کتونی‌های رانینگ

در نهایت، دارای پاشنه فوق العاده سفت است که رتبه 5 از 5 را دارد (5 سفت ترین است). کفش‌های استیبل معمولاً دارای پاشنه‌های سفت هستند، به تثبیت کفش کمک می‌کنند، اما به نظر من، پاشنه‌های سفت معمولاً اثر معکوس دارند، باعث لغزش پاشنه می‌شوند و به مقدار زیادی پد نیاز دارند. Kayano lite دارای بالشتک های زیادی است، اما در کمال تعجب من هیچ گونه لغزش پاشنه در این کفش نداشتم.

وزن برای پایداری کفش مناسب است

با ۲۸۶ گرم که برای یک کفش پایدار بسیار سبک است، متأسفانه حدود ۱۵ گرم از نسخه قبلی سنگین تر شده است.

مقایسه این کفش با یک کتونی استاندارد روزانه یا یک کفش استاندارد کنترل حرکت دشوار است، اما از آنجایی که کفش دوم معمولاً دارای پلاستیک سنگین است تا دستگاه‌های کنترل پایداری را در نظر بگیرد.

دوام و چسبندگی

کفش‌های این برند ژاپنی همگی تقریباً از جنس زیره یکسانی برخوردارند، قدرت ساییدگی بالایی دارند، چسبندگی دارند و به آرامی فرسوده می‌شوند.

آنها برای افزایش طول عمر کفش های خود، لاستیک سخت اضافی را در پاشنه پا قرار می دهند که بیشتر افراد فرود می آیند، و Kayano Lite 2 نیز از این قائده مستثنی نیست.

قابلیت تنفس

همانطور که قبلاً هم گفته شد، آن در مقایسه با سایر کفش پایدار وضعیت بهتری از نظر تنفس پذیری دارد.

رویه مشبک خوبی دارد، اما در واقع فقط نوک پا است که اجازه می‌دهد گرما از آن خارج شود، بقیه کفش‌ها آنقدر پوشیده شده‌اند که مثل یک پتو گرم می‌شوند.

نتیجه

اگر دونده پایداری هستید و می خواهید چیزی کمی مدرن تر داشته باشید، این ممکن است یک گزینه عالی باشد.تصویر نمای جانبی کتونی اسیکس کایانو لایت ۲اسیکس کایانو لایت ۲کایانو در وبسایت‌های جهانی

تجربیات تی جی جونز که پس از آزمایش اسیکس کایانو لایت ۲ در مجله اینترنتی رانینگ شو گروز درج شده

Kayano Lite 2 یک نسخه سبک تر و سازگار با محیط زیست از مربی پایداری برتر ASICS است. آنها تغییرات کوچکی برای بهبود یک کفش فوق العاده انجام داده اند. آنها به گونه ای ساخته شده اند که مایل های سبک، جهنده و راحت را ارائه دهند.

ظاهر شیک با Kayano Lite 2 ادامه می یابد. به جای رویه خاکستری روشن، رویه زغالی با زیره میانی با رنگ های قرمز و مشکی انتخاب شده است. این همچنان شیک ترین کفشی است که من از ASICS بررسی کرده ام. زیره قرمز و خطوط کوچک قرمز در لوگوی ASICS لمس خوبی بود.

من از تجربه‌ام با نسخه اول Kayano Lite می‌دانستم که انتظار بالش متعادل را داشتم. این انتظار برآورده شد اما با وزن کمتر. یک جهش فوری، همراه با تناسب متناسبی که خطوط پاهایم را در آغوش گرفته بود، احساس شد. پایه عریض برای ارائه یک سواری پایدار بازگشته است.

اولین رویارویی با اسیکس کایانو لایت ۲

ظاهر شیک با Kayano Lite 2 ادامه می یابد. به جای رویه خاکستری روشن، رویه زغالی با زیره میانی با رنگ های قرمز و مشکی انتخاب شده است. این همچنان شیک ترین کفشی است که من از ASICS بررسی کرده ام. زیره قرمز و خطوط کوچک قرمز در لوگوی ASICS لمس خوبی بود.

من از تجربه‌ام با نسخه اول Kayano Lite می‌دانستم که انتظار بالش متعادل را داشتم. این انتظار برآورده شد اما با وزن کمتر. یک جهش فوری، همراه با تناسب متناسبی که خطوط پاهایم را در آغوش گرفته بود، احساس شد. پایه عریض برای ارائه یک سواری پایدار بازگشته است.

اولین سفر کایانو لایت 2s یک مسیر تپه ای 8 مایلی بود. من حجمی را که در ابتدا با مدل قبلی احساس می کردم، تجربه نکردم. آنها از همان گام اول سواری ایمن و پرانرژی را فراهم کردند.

بررسی زیره‌ی کفش اسیکس کایانو لایت ۲

بیایید از پایه شروع کنیم. AHAR (لاستیک با ساییدگی بالا ASICS) در کایانو لایت 2 ظاهر دیگری پیدا می کند. در عین سبک بودن به همان اندازه AHAR بادوام است. دوام به معنای مایل بیشتر و طول عمر بیشتر است. آنها حداقل سایش را بعد از صد مایل به علاوه نشان دادند.

عدم وجود برخی از فناوری پایداری ASICS باعث کاهش وزن می شود. Kayano Lite 2 بدون سیستم Trusstic ساخته شده است. بریدگی های میانی پا و خط راهنمایی برای ارائه آنچه که یک سیستم تراستیک معمولاً ارائه می دهد کار می کند. این انتقال پاشنه به پنجه و کارایی راه رفتن را بهبود می بخشد.

Flytefoam با محتوای سازگار با محیط زیست، بالشتک میانی زیره را تشکیل می دهد. این همان نسخه اول Lites است. پایدارتر و سازگارتر با محیط زیست نسبت به کفش معمولی شما است. این بالشتک سواری پاسخگو با مقدار مناسبی از پرش به آن را فراهم می کند. در جذب ضربه و بازگشت انرژی عالی بود.

مواد زیره میانی به ایجاد کفشی سبک‌تر کمک می‌کنند و وزن Kayano Lite تقریباً یک اونس سبک‌تر از Kayano 28است. آنها همچنین نیم اونس از Lite 1 سبک‌تر هستند.

در ساخت زیره میانی دوباره از فضای سه بعدی استفاده شده است. این زمانی است که آنها فوم های کوچکی را می گیرند و آنها را به هم فشار می دهند تا یک زیره میانی تشکیل دهند. این ساخت و ساز با جنسیت خاص نیازهای هر دو را برآورده می کند. شکل مقعر به سمت جانبی و شکل محدب به سمت میانی به پایداری کمک می کند. این دو جنبه همراه با ساخت فضای سه بعدی، سواری بسیار پایداری را ایجاد می کند.

Kayano Lite 2 پایه وسیع تری نسبت به Kayano 28 ارائه می دهد. منطقه فرود بیشتر همراه با منطقه برخاستن به معنای ثبات بیشتر در طول قدم زدن شما است.

بررسی رویه‌ی کفش اسیکس کایانو لایت ۲

ASICS هنگام ایجاد Kayano Lite تصمیم گرفت کفشی بسازد که اثرات زیست محیطی کمتری داشته باشد. با ویرایش 2 آنها توانستند تأثیر را حتی بیشتر کاهش دهند. قسمتی که در آن مشهود است در قسمت بالایی کفش است.

رویه از مش مهندسی بازیافت شده ساخته شده است. این ماده به همراه بقیه قسمت های رویه از بیش از 60 درصد مواد بازیافتی ساخته شده است. این با استفاده از روکش های چاپ سه بعدی ساخته شده است به این معنی که هیچ نقطه تحریکی وجود ندارد. تک لایه مش قابل تنفس است. همچنین از آنجایی که در اواخر پاییز مورد بررسی قرار گرفتند، پاهای من را گرم نگه داشت.

رویه چاپ سه بعدی تا حدی ساختار یافته است که کمی منقبض شود. به مش مهندسی شده اهمیت چندانی نمی دهد، به این معنی که پاهای شما کمی سفتی در جعبه پنجه احساس می کنند. این موضوع آنقدر که ممکن است روی دوندگان دیگر تأثیر بگذارد، روی من تأثیری نداشت. از طرف دیگر به قفل شدن پای شما در جای خود کمک می کند و به شما امکان می دهد هر زمان که می خواهید سرعت را فشار دهید.

کایانو لایت برخلاف کایانو که از اسکلت بیرونی پاشنه پا استفاده می کرد، از سیستم کلاچ پاشنه استفاده می کند. این یک پاشنه پاشنه داخلی محکم است که با مقدار زیادی بالشتک پوشانده شده است. مقدار بالشتک چند مایل طول می کشد تا به آن عادت کنید. به اندازه پاشنه اسکلت بیرونی موثر است. به نوبه خود پاشنه شما را در جای خود قفل می کند و به ثبات مربی می افزاید.

تناسب Kayano Lite کمی بزرگتر از سایر مربیان ASICS است. جعبه انگشت پا پهن تر است و به انگشتان پا اجازه می دهد تا به طور طبیعی باز شوند. این منجر به تقویت افتادگی انگشتان پا می شود. در سرتاسر قسمت فوقانی از مواد انعکاسی استفاده می شود. این به دیده شدن اینها به ویژه هنگام دویدن در ساعات قبل از سحر کمک کرد.

جمع بندی در مورد کفش اسیکس کایانو لایت ۲

در چند سال گذشته، ASICS از منطقه راحتی خود خارج شده است تا تعدادی مربی جدید توسعه دهد و کلاسیک آنها را انتخاب کرده و تغییری به آن اضافه کرده است. در نتیجه، آن‌ها دونده‌های جدید را تبدیل کرده‌اند و در عین حال دونده‌های قدیمی را به کفش‌هایشان خشنود کرده‌اند.

به عنوان یک دونده که تمام پیشنهادات پایداری ASICS را امتحان کرده است، باید بگویم Kayano Lite مورد علاقه من شده است.

Kayano Lite سواری متفاوتی نسبت به Kayano 28دارد. Flytefoam Eco Content که تا حدی از مواد بازیافتی ساخته شده است، سبک تر و فنری است. که همراه با عدم وجود سیستم تراستیک وزن را یک و نیم اونس زیر وزن کایانو 28 می آورد.

داشتن پایه گسترده تر به همراه فوم با چگالی متفاوت در مکان های مورد نیاز، کایانو لایت را به یک سواری پایدار با بازگشت انرژی چشمگیر تبدیل می کند. دویدن در یک مربی بدون پست میانی شاداب بود. سال گذشته گفتم زیره میانی گاهی اوقات حجیم می شود.

با این نسخه، من آن احساس را تجربه نکردم زیرا از پاشنه تا نوک پا کمی باریک تر است.

رویه مشبک مهندسی شده جدید Kayano Lite با مایل ها در ذهن ساخته شده است. تنفس پذیر، راحت و شیک است. یکی از اشکالات رویه این است که توری به دلیل عدم انعطاف پذیری کمی منقبض می شود. سیستم کلاچ پاشنه همچنان نقطه قوت قسمت بالایی است. پاشنه من را در جای خود قفل کرد و در نتیجه ثبات بیشتری داشت.

سال گذشته گفتم: " اگر کایانو 27 مانند برادر بزرگتر عاقل و عاقل است، کایانو لایت برادر کوچکتر فوق العاده و جسور است. من فکر می کنم آنها یک پشت سر هم عالی از کفش ها را برای تمرین روزانه شما تشکیل می دهند. من معتقدم که این هنوز هم درست است. من Kayano Lite را به Kayano ترجیح می دهم زیرا سبک تر هستند و سواری نرم تری ارائه می دهند.

من شک ندارم که اینها می توانند شما را برای مسابقه بعدی خود تمرین کنند و سپس در روز مسابقه در آنها بدوید. من هر دو نسخه را در چندین نیمه ماراتن شرکت کرده ام. آنها هر بار که آنها را می بندید، یک سواری پایدار هستند.

در حالی که ASICS با انتشار Kayano Lite در سال گذشته یک جهش بزرگ از نظر تکامل و نوآوری انجام داد، امسال گام‌های کودکی بیشتری از نظر بهبود یک مربی در حال حاضر چشمگیر بود. در بیشتر موارد موفق شدند. Kayano Lite همچنان کتانی ASICS مورد علاقه من است.


برند
Asics
مدل
Gel-Kayano Lite 2
SKU
1011b217-020
مناسب سطوح
سطوح هموار، جاده، آسفالت
مناسب سرعت
پیاده‌روی | دویدن آرام | دویدن با سرعت متوسط
مناسب مسافت
۵کیلومتر | ۱۰کیلومتر | ۲۱ کیلومتر
مناسب برای نحوه فرود پا
فرود بر پاشنه وسط و پنجه‌ی پا Forefoot/Midfoot strike, Heel strike
زاویه مچ پا
مناسب برای دویدن خنثی | پرونیشن | سوپینیشن
بالشتک
ژل اسیکس - فلایت فوم اسیکس
انعطاف پذیری
متوسط
کالکشن
اسیکس کایانو
متریال
رویه از الیاف مش | EVA فوم در زیره میانی | لاستیک رابر در زیره بیرونی
تنفس پذیری
تنفس پذیری معمولی
عرض و پهنا
متوسط
وزن هر لنگه
۲۸۰ گرم در سایز ۴۲ مردانه
ارتفاع جلو پا
۲۰ میلی متر
ارتفاع پاشنه
۳۰ میلی متر
اختلاف ارتفاع پاشنه تا پنجه
۱۰ میلی متر
تاریخ عرضه
2021
موارد استفاده
کفش پیاده‌روی | کفش روزمره | کفش تردمیل | کفش دویدن

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

محصولات مرتبط