Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit Men's

کفش نایک ایر زوم آلفافلای نکست پرسنت مردانه

از {{model.count}}
12,990,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
انتخاب رنگ
Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit Men's - CI9925-800Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit Men's - CI9925-700Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit Men's - CI9925-501Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit Men's - CI9925-300
انتخاب سایز:
سایز را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

در سراسر دنیا خیلی کم پیش می‌آید دونده‌ای آرزوی داشتن کفشی با این مشخصات را نداشته باشد. اگر دنیای کفش‌های رانینگ را به دنیای ماشین‌ها تشبیه کنیم، آلفافلای در بین سوپر کفش‌های ماکزیمالیست مسابقه‌ای، جایگاهی مشابه یک فراری اف وان، در بین ماشین‌ها را دارد. نایک بی اینکه سعی در کاهش قیمت تمام شده‌ی این کفش داشته باشد، بالاترین سطح تکنولوژی‌های خود را در آن به کار برده است. حضور همزمان فوم زوم‌ایکس و بالشتک ایرزوم در زیره، نازکترین پارچه‌ی فلای‌نیت در رویه، به کار بردن کربن در مفاصل و حساسیت ویژه در ظرافت و کیفیت محصول نهایی، باعث شده آلفافلای یک سوپر کفش مسابقه‌ای موفق و محبوب در بازار کفش‌های گران‌ قیمت به حساب بیاد.

نقد و بررسی کفش نایک مدل ایر زوم آلفافلای نکست پرسنت

یکی از گران قیمت‌ترین کفش‌های رانینگ در سراسر جهان Nike Air Zoom Alphafly Next Pesrcent است، که به نوعی عنوان نماد و معیار کفش‌های ماکزیمالیستی شناخته می‌شود. آلفافلای که در تکنولوژی ساختش از پیشرفته‌ترین نوع زیره‌ی ایر زوم استفاده شده است، حقیقتاً یک کفش مسابقه ای تمام عیار است، که باعث می شود فقط و فقط بر روی اهداف و رکوردها زوم کنید! فرقی ندارد این مبارزه برای شکستن رکوردی در دوی ۵ کیلومتر است، ۱۰ کیلومتر، ۲۱ کیلومتر و یا ۴۲ کیلومتر! سریع، پرانرژی و سبک است و همه چیز در آن برای سرعت آماده شده است. با قیمت نجومی‌اش، منحصراً برای دوندگانی مناسب است که فقط به شکستن رکوردها اهمیت می دهند و نه چیز دیگری. به عنوان یک کفش رانینگ مسابقه، به طرز شگفت انگیزی راحت است. هنگام فرود، پاهایتان احساس خواهند کرد که بر روی گلبرگ های بسیار لطیف پا می‌گذارند!

نایک ایر زوم آلفافلای نکست ٪ در یک نگاه

نقاط قوت

نقاط ضعف

 • چسبندگی فوق‌العاده
 • وزن بسیار سبک
 • تنفس پذیری خوب
 • پاسخگو و پر جنب‌ و جوش
 • ابعاد بسیار مناسب
 • بهره‌بردن از کربن در مفاصل
 • قیمت فوق‌العاده زیاد
 • احساس سفتی در میانه‌ی کفش
 • ناپایدار در سرعت‌ کم


رقبای اصلی آلفافلای

Nike ZoomX Vaporfly Next% 2Asics Metaspeed SkyAdidas Adizero Adios Pro 2
Nike ZoomX Vaporfly Next% 2
Asics Metaspeed Sky
Adidas Adizero Adios Pro 2


نایک ایر زوم آلفافلای نکست ٪ برای چه کسانی مناسب است؟

آلفافلای یک کفش مسابقه ای بسیار سبک وزن و پاسخگو است، که برای بهبود رکوردهای شخصی شما در روز مسابقه طراحی شده است، از مسابقات 5k تا ماراتن این کفش، گزینه‌ی بسیار مناسبی برای روز مسابقه افرادی است که:

دونده‌های با سبک فرود روی میانه پا MidFoot یا فرود روی پنچه پا ForeFoot

دوندگانی که می توانند سریع بدوند و سرعت را حفظ کنند.

دوندگانی که به بالشتک زیاد و مرتفع در زیر پاهای خود علاقه دارند.

نایک ایر زوم آلفافلای نکست ٪ به چه کسانی پیشنهاد نمی‌شود؟

اگر به یک کفش با افت بیشتر (اختلاف ارتفاع پنجه و پاشنه بیشتر) نیاز دارید آدیداس الترابوست ۲۲ را بررسی کنید.

اگر به یک کفش مناسب برای فرود روی پاشنه نیاز دارید اسیکس ژل کایانو ۲۸ را بررسی کنید.

Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit review


برای ارائه تجربه کاربری بهتر از کفش آلفافلای نایک به شما محاطبان عزیز وبسایت رانینگ ایران، گزیده‌هایی از نقد و بررسی مارک کلمنتس منتقد کفش‌های مسابقه‌ای، که در مجله ران‌ریپیت منتشر شده را ترجمه و بازنشر میکنیم.

بررسی ساختار زیره‌ی کفش Nike Air Zoom Alphafly Next

اگر عادت به دویدن با کفشی با زیره‌ای به این بزرگی ندارید، کمی بعد از پوشیدن، به آن عادت خواهید کرد. دویدن با این کفش مانند دویدن و پریدن روی ترامپولین‌های کوچک است. (ترامپولین سطح‌های فنری است که برای بالا و پایین پریدن استفاده میشود) از آنجایی که این یک کفش روز مسابقه است، برای فرود بر جلوی پا (mid/fore foot strike) ساخته شده است، نه فرود بر پاشنه (heel strike)، بنابراین لاستیک گرید (آج) روی پاشنه کم است. چند باری که روی پاشنه پا فرود آمدم، بسیار ارتجاعی و فنری و ناپایدار بود.

این کفش ها سبک ترین و قوی ترین کفش هایی هستند که تا به حال پوشیده ام. آنها شما را به دویدن سریع وادار می کنند، حتی شما را مجبور به فرود در وسط تا جلوی پا می کنند و با یک ماهیچه‌ی بسیار پاسخگو در زیر قسمت جلویی پا، شما را به جلو پیش میرانند.

Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit outsole

بررسی آلفافلای از نظر ابعاد

طول کفش مناسب است و به خوبی از جلو و عقب دور پاهای من قرار می گیرد. در مورد عرض کفش اما، قسمت میانی پا به برای من باریک بود که این موضوع باعث شده بود مقداری فشار از قسمت زبانه هم به پاهایم وارد شود. با این حال، این موضوع خیلی اذیت کننده‌ای نبود و به طور کلی آنها کاملاً پاهایم را در آغوش می گیرند.

تنها نقطه فشاری که روی پاهایم بعد از یک ۱۰ میلومتر دویدن با سرعت ۱۲ کیلومتر بر ساعت احساس کردم، داخل قوس میانی کف پایم بود. باز هم، این به دلیل باریک بودن میانه‌ی کفش و فشار وارد شده به داخل قوس پای من پس از تمرین است.

جعبه انگشت پا اما، به اندازه کافی پهن است که امکان حرکت و انعطاف کافی را فراهم می کند، اما قسمت میانی پا محکم بسته شده است.

ارتفاع زیره در پاشنه ۳۹ میلی‌متر و در پنجه ۳۵ میلی‌متر است، که این یعنی افت، دراپ یا کاهش ارتفاع این کفش فقط ۴ میلی‌متر است. بنابراین اگر به افت بیشتر عادت دارید، ممکن است این کفش را دوست نداشته باشید. باز هم تکرار می‌کنم این کفش برای دویدن بر روی وسط تا جلوی پا (mid/fore foot strike) طراحی شده است.

وزن کفش ۲۶۴ گرم است. در حالی که اینها سبک‌ترین کفش‌های مسابقه‌ای نیستند که توسط نایک یا تولیدکنندگان دیگر ساخته شده‌اند، اما با توجه به تمام فناوری‌های به کار رفته در آن، بسیار سبک وزن هستند.

رویه‌ی فلای‌نیت، سبک، کشسان، مشبک و قابل تنفس است. در زیره فوم هم سبک ترین فوم موجود است، به عنوان یک کفش‌ ماکزیمالیستی و نسبتا حجیم به همراه کپسول هوا، این کفش‌ها به طرز شگفت‌آوری سبک هستند.

Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit profile

بررسی دوام و ماندگاری نایک آلفافلای

این کفش‌ها مخصوص مسابقه هستند، اما آن‌ها را برای چندین کیلومتر با دویدن تمرینی امتحان کنید که در روز مسابقه با آن‌ها هماهنگ باشید. اما بعد از هماهنگی، از آنجا که آنها برای دوام چند صد کیلومتری ساخته نشده اند، و به دلیل اینکه خیلی گران هستند، بهتر است آنها را برای روز مسابقه حفظ کنید. حتی اگر مسابقه‌ی مهمی ندارید یا قرار نیست حداکثر بازدهی خود را ارائه بدهید، آن‌ها را برای روزهای مهم‌تر حفظ کنید.

من پس از چند بار دویدن، هیچ اثری از ساییدگی و فرسودگی ندیدم، بنابراین گمان می‌کنم ممکن است بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ کیلومتر دوام داشته باشند. (دوام پگاسوس ۳۹ به عنوان یک کفش روزمره هزار کیلومتر تخمین زده می‌شود)

Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit on foot

تجربه‌ی استفاده از نایک ایر زوم آلفافلای

این کفش ها برای سرعت ساخته شده اند نه چیز دیگری. اینها را در روزهای آسان نپوشید، زیرا این چیزی نیست که برای آن طراحی شده اند. من حتی از راه رفتن در آنها احساس راحتی نمی کردم.

من این کفش را روی سطوح مختلف از جمله آسفالت، بتن و پیست آزمایش کردم. در حالی که ترکیب سطح پیست، به ‌همراه تند و تیز بودن کفش‌ها بستر فوق‌العاده‌ای را برای سرعت ایجاد می‌کردند، اما پیچ‌های پیست باعث ناپایداری می‌شدند. رویه در کنترل فشار های ناشی از چرخش‌ها بهترین عملکرد را ارائه نمی‌دهد.

در خیابان ها هم، عملکرد این کفش عالی است. با فرض اینکه روی جلوی پا که بیشترین مقدار زیره لاستیکی وجود دارد بدوید، چسبندگی عالی است.

Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit for sale

نتیجه

با این‌که کفش‌های آلفافلای با قیمت جهانی ۳۳۰ دلار بسیار گران قیمت هستند، و فقط برای روز مسابقه کاربرد دارند، اما واقعا این قیمت بالا بی‌دلیل نیست. این مبلغی نیست که بابت یک حس لاکچری پرداخت کرده باشید‌. آن‌ها در نوع خود بینظیر هستند. من از طرفداران پرش، بالشتک و چسبندگی این کفش‌ها هستم. هیچ کفش دیگری در این مرحله قابل مقایسه نیست.


برند
Nike
مدل
Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit
SKU
CI9925-700
مناسب سطوح
سطوح هموار، جاده، آسفالت، پیست
مناسب سرعت
دویدن سریع
مناسب مسافت
۵کیلومتر | ۱۰کیلومتر | ۲۱کیلومتر | ۴۲کیلومتر
مناسب برای نحوه فرود پا
Forefoot/Midfoot strike
زاویه مچ پا
پرونیشن خنثی، پرونیشن، سوپینیشن
بالشتک
فوم زوم ایکس و بالشتک ایر زوم
انعطاف پذیری
زیاد
کالکشن
Nike Air Zoom, Nike ZoomX, Nike Air, Nike Next
متریال
رویه از الیاف فلای‌نیت | زیره از فوم زوم ایکس
تنفس پذیری
زیاد
عرض و پهنا
متوسط
وزن هر لنگه
۲۲۷ گرم در سایز ۴۲ مردانه
ارتفاع جلو پا
۳۵ میلی متر
ارتفاع پاشنه
۳۹ میلی متر
اختلاف ارتفاع پاشنه تا پنجه
۴ میلی متر
تاریخ عرضه
Jul 2020
موارد استفاده
مسابقه
تعداد رنگ
4

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

محصولات مرتبط