Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit Women's

کفش نایک ایر زوم آلفافلای نکست پرسنت زنانه

از {{model.count}}
12,990,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
انتخاب سایز:
سایز را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

در سراسر دنیا خیلی کم پیش می‌آید دونده‌ای آرزوی داشتن کفشی با این مشخصات را نداشته باشد. اگر دنیای کفش‌های رانینگ را به دنیای ماشین‌ها تشبیه کنیم، آلفافلای در بین سوپر کفش‌های ماکزیمالیست مسابقه‌ای، جایگاهی مشابه یک فراری اف وان، در بین ماشین‌ها را دارد. نایک بی اینکه سعی در کاهش قیمت تمام شده‌ی این کفش داشته باشد، بالاترین سطح تکنولوژی‌های خود را در آن به کار برده است. حضور همزمان فوم زوم‌ایکس و بالشتک ایرزوم در زیره، نازکترین رویه‌ی فلای‌نیت در رویه، به کار بردن کربن در مفاصل و حساسیت ویژه در ظرافت و کیفیت محصول نهایی، باعث شده آلفافلای یک سوپر کفش مسابقه‌ای موفق و محبوب در بازار کفش‌های گران‌ قیمت به حساب بیاد.

معرفی کفش ورزشی آلفافلای نایک

تاریخچه

کفش هایی که الیود کیپچوگه (Eliud Kipchoge) دونده‌ی مشهور کنیایی از آن‌ها برای شکستن رکورد ماراتن، (برای اولین بار به زیر ۲ ساعت) در مسابقه ماراتن وین اتریش که ۱۲ اکتبر ۲۰۱۹ برگزار شد، استفاده کرد، توجه‌های زیادی را به خود جلب کرده است. مدیران نایکی به سختی ممنوعیت‌های مربوط به ارتفاع زیره‌ی کفش مسابقات جهانی دوومیدانی دور زدند، در حالی نایک اظهار می‌کرد این کفش، "بر اساس استانداردهای فدراسیون جهانی طراحی شده است، و فقط باعث می‌شود ورزشکاران پنانسیل بیشتری آزاد کنند" اما خیلی‌ها معتقد بودن این کفش به نوعی تقلب محسوب می‌شود.

الیود کیپچوگه در حال معرفی آلفافلای

نایک در ماه فوریه ۲۰۲۰ بلاخره، در اجلاس المپیک خود در نیویورک، از راه اندازی نایک ایر زوم آلفافلای نکست ٪ برای فروش خبر داد - یک کفش با صفحه فیبر کربنی تمام طول و غلاف های هوای زوم. ما ارتفاع پشته رسمی از نایک نداریم، اما نایک به Runner's World گفته است: «خوشحالیم که سری نایک ویپرفلای و نایک آلفافلای قانونی باقی می مانند. ما گفتگو خود را با دو و میدانی جهانی و صنعت در مورد استانداردهای کفش های عملکردی که نیازهای ورزشکاران نخبه و روزمره را برآورده می کند ادامه خواهیم داد. نایک معتقد است، بر اساس اندازه گیری های آنها، این کفش قانونی خواهد بود، اما منتظر تایید از سوی World Athletics هستیم.


در آن زمان، نایک گفت: «آن را آزمایش نهایی بنامید: زمانی که الیود کیپچوگه سد دو ساعته ماراتن در وین را در اکتبر گذشته شکست، او نمونه اولیه Nike Air Zoom Alphafly NEXT% را بر پا داشت. آلفافلای جدید همان کفشی نیست که کیپچوگه می پوشید، بلکه بر اساس فناوری است که او با آن کار می کرد.

Nike Alphafly Women


تونی بیگنل، معاون نوآوری کفش در نایک می‌گوید: «برای دوندگان، رکوردهایی مانند ماراتن دو ساعته و چهار دقیقه‌ای، معیارهای پیشرفت هستند. اینها موانعی هستند که پتانسیل انسان را آزمایش کرده اند. وقتی شخصی مانند الیود آنها را می شکند، باور جمعی ما در مورد آنچه ممکن است تغییر می کند. موانع برای نوآوران الهام بخش هستند. مانند ورزشکاران، وقتی مانعی در مقابل ما قرار می‌گیرد، ما به چالش کشیده می‌شویم که به گونه‌ای متفاوت فکر کنیم و پیشرفت‌های تغییر دهنده بازی را در طراحی کفش انجام دهیم.

در حالی که شایعه شده بود نمونه اولیه کیپچوگه دارای سه صفحه کربنی است، بیگنل به Runner's World گفت که این درست نیست. به گفته نایک، سه جزء مهم Alphafly NEXT عبارتند از صفحه کربنی تمام طول، بالشتک زوم X و دو نایک زوم ایر پاد که برای بالشتک و نیروی محرکه پاسخگو به قسمت جلویی پا اضافه شده اند. اینها همه به‌روزرسانی‌هایی در مورد مدل قبلی این کفش هستند.

بیگنل هنگام صحبت در مورد Alphafly کیپچوگه به Runner's World گفت که طبق مقررات جدید WA قانونی بود. تنظیم ارتفاع پشته 40 میلی متری بر اساس سایز مردانه 8.5 است، ولی Kipchoge با سایز 10.5 دوید.

Alphafly Women

Alphafly برای دویدن چگونه است؟

معاون سردبیر دیجیتال رانرز وورد، جین مک گوایر، می نویسد:

من یک هفته است که در نایک ایر زوم آلفافلای نکست ٪ می دوم و هیچ رکورد جهانی را نشکسته ام، که کمی ناامیدکننده است، اما این بدان معنا نیست که این کفش ورزشی باکیفیت برای دوندگان معمولی نیستند. با اهداف دوندگی کمتر جاه طلبانه

نایک ایر زوم آلفافلای نکست ٪ زنانه در پا


آیا آنها راحت هستند؟

اولین چیزی که متوجه خواهید شد رویه بافتنی اتمی است (فلای‌نیت) بسیار سبک وزن است، شبیه به رویه Vaporfly 4% اما ظریف تر و محکم تر است. تقریباً می‌توانید قسمت بالایی را ببینید، که در هنگام آزمایش در گرما بسیار ایده‌آل است. من نمی توانم در مورد چگونگی مقابله با آب نظر بدهم زیرا لندن برای دوره آزمایشی کوتاه بدون باران بوده است، اما نایک می گوید که به گونه ای طراحی شده است که "جذب حداقلی آب" داشته باشد.

قبل از اینکه برای دویدن به راه بیفتید، متوجه خواهید شد که سوار شدن کفش بسیار دشوار است. باید بند ها را کاملا باز کنید (که تقریباً از نظر طراحی دندانه دار هستند، اما به خوبی در چشمک ها قفل می شوند) و کفش را کاملاً محکم بکشید تا پای خود را وارد کنید. با این حال، هنگامی که پای شما داخل شد، کشباف شما را کاملاً محکم می کند. پا به خوبی و احساس امنیت و راحتی. من تناسب اینها را به Vaporfly 4% ترجیح می دهم - بسیار سفت تر و کمتر شبیه جوراب است (و متناسب با اندازه است، مشکل اصلی کفش قبلی).

همانطور که چند قدم اول خود را برمی دارید، نمی توان انکار کرد که احساس می کنید در چیزی سریع گیر کرده اید. این بدون شک مغز من از خودش جلوتر می‌رود، اما نسخه‌ای از این کفش در یک لحظه بسیار مهم و سریع در تاریخ دویدن نقش داشته و تاثیر غیرقابل انکاری دارد. با راه رفتن در آنها، اما در ابتدا کمی بی ثبات بودم. کف زیادی در زیر پا وجود دارد (فقط به اندازه ای که قانونی باشد)، اما بزرگترین ارتقاء در زیره میانی باید غلاف های زوم هوا در جلوی پا باشد.

نایک ایر زوم آلفافلای نکست ٪ زنانه

وقتی با تونی بیگنل، معاون نوآوری کفش نایک در مورد این کفش صحبت کردم، او در مورد غلاف های هوا گفت: «اگر به فوم های عمومی نگاه کنید، 60 تا 70 درصد انرژی شما را برمی گرداند، فوم زوم ایکس حدود 80 درصد را برمی گرداند. ٪ از انرژی برگشتی و Zoom Air حدود 90٪ برمی گردند، بنابراین ما به تازگی چیزی را برداشته ایم که 80٪ به شما می دهد و آن را با چیزی که 90٪ به شما می دهد جایگزین کرده ایم. بنابراین شما فقط سیستم را کارآمدتر و مؤثرتر می کنید.

در فرار، این احساس هیجان انگیز است. مانند مدل های قبلی، شکل کفش شما را به جلو سوق می دهد و من متوجه شدم که دویدن با سرعتی آسان تر از حالت عادی. وقتی سرعت کفش افزایش می‌یابد، احساس سرزنده‌تر شدن و در خانه بودن آن بیشتر می‌شود. در واقع، آنقدر زیاد که موضوع این بود که آگاهانه خودم را در مایل‌ها گرم کردن و خنک‌کردن عقب نگه دارم. آنها بدون شک یک کفش سریع هستند، اما جالب است که آنها به اندازه کافی برای تمرین در آن احساس ثبات می کنند، به جای صرفه جویی در روز مسابقه مانند NEXT. این شاید به این دلیل است که آنها با همان دستکش‌های بچه‌گانه مانند مدل‌های قبلی رفتار نمی‌کنند و نایک می‌گوید این دستکش‌ها قوی‌تر هستند. و آنها باید باشند. با قیمت ۳۳۰ دلار، آنها هر چیزی جز ارزان هستند، اما اگر بتوانید آنها را بخرید و بخواهید تکه کوچکی از پای Breaking2 را بخرید، بعید است که ناامید شوید.


برند
Nike
مدل
Air Zoom Alphafly NEXT% Flyknit
SKU
DJ5456-100
مناسب سطوح
سطوح هموار، جاده، آسفالت، پیست
مناسب سرعت
دویدن سریع
مناسب مسافت
۵کیلومتر | ۱۰کیلومتر | ۲۱کیلومتر | ۴۲کیلومتر
مناسب برای نحوه فرود پا
Forefoot/Midfoot strike
زاویه مچ پا
پرونیشن خنثی، پرونیشن، سوپینیشن
بالشتک
فوم زوم ایکس و بالشتک ایر زوم
انعطاف پذیری
زیاد
کالکشن
Nike Air Zoom, Nike ZoomX, Nike Air, Nike Next
متریال
رویه از الیاف فلای‌نیت | زیره از فوم زوم ایکس
تنفس پذیری
زیاد
عرض و پهنا
متوسط
وزن هر لنگه
۲۱۰ گرم در سایز ۳۸ زنانه
ارتفاع جلو پا
۳۵ میلی متر
ارتفاع پاشنه
۳۹ میلی متر
اختلاف ارتفاع پاشنه تا پنجه
۴ میلی متر
تاریخ عرضه
Jul 2020
موارد استفاده
مسابقه
تعداد رنگ
4

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

محصولات مرتبط